Apel o przestrzeganie ograniczeń prędkości

Uwzględniając uwagi, wnioski i skargi mieszkańców na zbyt szybką jazdę niektórych osób,  kierujących samochodami i motocyklami na drogach naszej wsi, zwracam się z uprzejmą prośbą i apelem do mieszkańców i osób przyjezdnych, o dostosowanie prędkości swoich pojazdów do znaków określających dozwoloną prędkość.
Dla przypomnienia informuję, że:
–    na drogach naszej wsi obowiązuje maksymalna prędkość jazdy 40 km/h, o czym informują znaki B-33, umieszczone pod tablicami miejscowości.
–    na ulicy Lawendowej ( od ulicy Stawowej przy restauracji), poprzez ulicę Miętową  na całej jej długości oraz części Bazyliowej ( od ul. Miętowej do granicy z Wójtowem ), obowiązują przepisy dot. strefy zamieszkania, o czym informują stosowne tablice ( D – 40 początek strefy zamieszkania i D – 41 koniec strefy zamieszkania).
W granicach strefy zamieszkania obowiązuje maksymalna prędkość pojazdów do 20 km/h.
Należy również pamiętać, że w strefie zamieszkania piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami.
Jeżeli wszyscy będziemy przestrzegać przytoczonych wyżej ograniczeń prędkości, zapewnimy sobie i innym użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo na naszych drogach.
Nie mniej ważną sprawą, podnoszoną przez mieszkańców jest brak szacunku dla osób, które mają swoje posesje przy drogach gruntowych. Niektórzy kierowcy, szczególnie w okresie suszy, przez rozwijanie nadmiernych prędkości, wzniecają swoimi pojazdami tumany kurzu, które utrudniają oddychanie oraz osadzają się na szybach okien, budynkach i ogródkach.
Bardzo proszę o rozważną jazdę, a na pewno wyjdzie to nam wszystkim na zdrowie.

                Z wyrazami szacunku

                                Sołtys

                            Edward Maciejewski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information